Najczęściej wykorzystywane aplikacje dla firm

image post

Niemal każdy przedsiębiorca potrzebuje jakiegoś wsparcia – narzędzia, które pozwoli mu na lepsze, skuteczniejsze i szybsze kontakty z klientami, kontrahentami i innymi firmami.

Powoli do lamusa przechodzą stacjonarne biura, bo po co całe dnie spędzać w jednym pomieszczeniu, skoro można pracować w domu, albo mieć biuro we własnej kieszeni? Dzięki rozbudowanym systemom informatycznym i wciąż rosnącej popularności urządzeń mobilnych – smartfonów, czy tabletów, prowadzenie własnego biznesu stało się proste jak nigdy wcześniej, a dodatkowo niemal wszystkie czynności można załatwiać on line – od kontaktów z klientami, poprzez prowadzenie negocjacji, czy planowania, na finalizacji projektu kończąc.

Aplikacje dla firm otwierają zupełnie nowe możliwości w prowadzeniu biznesu. Dzięki chmurze artday.pl- czyli miejscu w Internecie, gdzie możemy gromadzić wszystkie dane, dostęp do nich jest możliwy z każdego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Rozbudowane organizery pozwalają na zarządzenie zadaniami, tworzenie kalendarzy, czy prowadzenie korespondencji. Z kolei dzięki systemom crm online, możemy zarządzać relacjami z klientami. Inne aplikacje dla firm pozwalają na przykład na prowadzenie wideokonferencji w czasie rzeczywistym, albo na przyśpieszenie analizy dużej ilości danych. To wszystko wpływa na to, że firmy coraz rzadziej decydują się na zakup własnego specjalistycznego oprogramowania, a korzystają z aplikacji, które skutecznie zastępują drogie oprogramowanie. Za niewielki abonament (zwykle miesięczny) mają dostęp do szerokiej bazy takich aplikacji. To pozwala znacznie obniżyć koszty prowadzenia firmy, chociażby poprzez zredukowanie działu IT, czy pożerających ogromne koszty serwerów. System crm online, czy organizery online z pewnością doskonale zastąpią, a przynajmniej odciążą pracę sekretarki, która ma już i tak wiele na głowie.

Jak widać aplikacje dla firm to niemal nieograniczone możliwości, a przy tym znaczna redukcja kosztów, nic dziwnego, że zyskują coraz większą popularność wśród przedsiębiorców.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Powrót